Witamina K2 + D3 forte 120 tab. Zobacz większe
MyVita

Witamina K2 + D3 forte 120 tab.

Nowy produkt

Dostępny

49,90 zł brutto

Więcej informacji

Witaminy K2 i D3 działają synergicznie. Suplementacja witaminą D3 powoduje zwiększenie zapotrzebowania na witaminę K2, co może doprowadzić do jej niedoboru w organizmie. Witamina D3 powoduje produkcję białek, których działanie jest zależne od witaminy K2. Dodatkowo witamina K2 odpowiada za to, że wapń gospodarowany przez witaminę D3 nie odkłada się na ścianach tętnic oraz w narządach wewnętrznych, tylko trafia tam gdzie powinien, czyli do kości.

Witamina K2 aktywuje dwa białka zwane "" białkami macierzy GLA"" oraz osteokalcyne które aktywnie wiążą wapń i przyczyniają się do budowy i utrzymania zdrowia kości. Witamina K2 może poprawić zdrowie kości i zmniejszyć ryzyko osteoporozy oraz wpływa korzystnie na zdrowie zębów. Niedostateczny poziom witaminy K2 prowadzi do zmniejszonej gęstości mineralnej kości, głównego czynnika ryzyka wystąpienia osteoporozy i nadmiaru wapnia w ścianie tętniczej, co zwiększa ryzyko choroby serca.

Witamina D3 to tak zwana witamina światła słonecznego. Możemy ją pozyskać z pożywienia, suplementów diety, lub może ją wytworzyć nasza skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych. Jej główną biologiczną funkcją jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wapnia i fosforu we krwi - pomaga w przyswajaniu wapnia, niezbędnego do budowania i utrzymania mocnych, zdrowych kości. To jej brak odpowiedzialny jest chociażby za tak powszechną osteoporozę, czyli odwapnienie kości. Wpływa na też prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego.

1 tabletka zawiera: Witamina K2 (menachinon-7 z soi) 100mcg - 133% ZDS*, Witamina D3 (cholecalcyferol z lanoliny) 50mcg - 1000% ZDS* *ZDS - zalecane dzienne spożycie

Skład: Witamina K2 (menachinon-7 z soi) 100mcg, Witamina D3 (cholecalcyferol z lanoliny) 50mcg. Inne składniki: celuloza i sól sodowa karboksymetylocelulozy (substancje wypełniające), sorbitol (substancja wiążąca), sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu (substancje przeciwzbrylające)


Produkt wytwarzony ze sfermentowanej soi (natto) nie zawierającej GMO. Produkt zawiera soję.


Sposób użycia: 1 tabletka dziennie. Popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Spożywać w trakcie posiłku zawierającego tłuszcze. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zaleca się kobietom w ciąży, karmiącym oraz dzieciom.

Zawartość: 120 tabletek

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.